Motorola Edge 30 Pro Snapdragon 8 Gen 1 ve 68W hızlı şarj desteğiyle geliyor

Motorola, Moto Edge 30 Pro adını taşıyan ve küresel ölçekte satılacak olan yeni amiral gemisi telefonunu duyurdu. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye sahip telefonda iki adet 50 megapiksel kamera ve 60 megapiksel ön kamera bulunuyor.

Edge 30 Pro pek çok açıdan aralık ayında tanıtılan Edge X30’a benziyor. Ancak pil kapasitesi ve boyutlar konusunda iki telefon birbirinden ayrılıyor. Edge 30 Pro’da 6.7 inç büyüklüğünde P-OLED ekran bulunuyor. Full HD+ çözünürlüklü ekranın yenileme hızı 144 Hz. 10-bit ekran HDR10 desteğine sahip ve DCI-P3 renk gamını da kapsıyor.

Akıllı telefonda Snapdragon 8 Gen 1’e 8 veya 12 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 128, 256 ve 512 GB olarak sıralanıyor. Edge 30 Pro’nun arka kamera modülü Edge X30 ile aynı özelliklere sahip. 50 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor.

Edge 30 Pro’nun önünde ise 60 megapiksel çözünürlüklü kamera mevcut. Otomatik Gülümseme Yakalaması özelliği sayesinde telefon gülümseyen yüzleri tespit ettiği anda otomatik olarak fotoğraf çekiyor. Renkleri ve genel kompozisyonu iyileştirmek için yapay zekâdan da yardım alınıyor.

motorola edge 30 proAkıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 68W şarj desteğine sahip 4800 mAh pil veriyor. Edge 30 Pro’nun kutusundan çıkan şarj adaptörü de bu desteğe uygun. 15W kablosuz ve 5W ters kablosuz şarj da telefonun özellikleri arasında bulunuyor.

Edge 30 Pro kutusundan Android 12 yüklü olarak çıkacak. Motorola saf Android deneyiminin üstüne pek fazla ekleme yapmıyor. Telefonda 3.5 mm. kulaklık jakı ve microSD kart yuvası mevcut değil.

motorola edge 30 proMotorola Edge 30 Pro Avrupa’da 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla boy gösterecek. Telefona sahip olmak isteyenlerin 799 avro ödemesi gerekecek. Kozmos Mavisi ve Yıldız Tozu Beyazı renk seçeneklerine sahip telefonun satışlarımın yakında başlaması planlanıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun