Moto Z3 Force bu yıl çıkmayacak

moto z3

Motorola ABD’de düzenlediği bir etkinlikle yeni bir Moto Z3 cihazının duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket bu duyuruyu yaparken aynı zamanda Twitter hesabı üzerinden de önemli bir bilgiyi paylaştı.

Z2 ve ilk Moto Z modelinin aksine, Moto Z3 serisinin kırılmaz Force versiyonu çıkmayacak. En azından bu yıl, Motorola bu şekilde bir adım atmayacak.

Motorola, ABD biriminin resmi Twitter hesabı üzerinden, “Bu yıl daha fazla Moto Z modeli çıkarmayacağız.” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bir mesaj paylaştı. Moto Z3 Play geçtiğimiz haziran ayında çıkarılmıştı. Bu telefon da selefleri gibi orta segmente hitap ediyordu.

Motorola’nın daha sağlam gövdeli telefon seçeneğinden vazgeçmesinin belirli nedenleri bulunuyor. Öncelikle daha önceki Force serisi cihazların satışları, ana Z serisi telefonlarla karşılaştırıldığında düşük kalıyordu. Aynı zamanda pazarlama açısından da işler zorlaşıyordu. Aynı adı taşıyan üç telefon müşterilerin kafasını karıştırabiliyor, bazıları Motorola’nın adlandırma sistematiğini takip etmeyi beceremiyor.

Pazardaki cihaz çeşidi sayısını düşürmek şirkete her alanda yardımcı olacaktır. Hâlâ Motorola’nın Z3’ün ShatterShield ekran koruma teknolojisini barındıran bir versiyonunu çıkarma ihtimâli bulunsa da, bu muhtemelen başka bir isim altında olacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....