Mophie’den iPhone’a özel Lightning destekli taşınabilir şarj aksesuarları

mophie powerstation lightningŞık batarya kılıflarının en iyi üreticilerinden bir tanesi olan Mophie, aralarında iPhone, iPad ve AirPods’un bulunduğu farklı iOS cihazlarıyla kullanım için özel olarak tasarlanmış çeşitli taşınabilir şarj aygıtlarını tanıttı.

Yeni Powerstation taşınabilir şarj aygıtları Apple’ın Lightning bağlantısını kullanıyor. Yani iPhone’ununuz veya iPad’inizi şarj etmek için kullandığınız kabloyu şarj için de kullanabilirsiniz. Böylelikle çantanızda ek bir kabloyu daha taşımanıza gerek kalmayacaktır.

Her bir Powerstation aygıtında LED güç göstergesi yer alıyor ve 20 ile 70 saat arasında ek pil ömrü sunuluyor. Bu, kullandığınız şarj aygıtına göre değişiklik gösterecektir. Genel anlamda aksesuarlar iki farklı modelden oluşuyor. İlk model telefonunuzu Lightning kablosu aracılığıyla çalıştırıyor ve şarj ediyor. İkinci model ise dahili Lightning kablosuyla geliyor ve telefonu çalıştırıyor. Ancak pili şarj etmiyor. Her iki model de iki farklı büyüklükle geliyor. Daha küçük boyutlu modeller 60 dolar ile 80 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. Daha büyük modeller ise her ikisinde 100 dolar yurt dışı fiyatıyla sunuluyor.

mophie powerstation lightning

Bunlar microUSB yerine Lightning portu üzerinden şarj eden ilk aksesuarlar arasında yer alıyor. Bu rahatlık daha yüksek bir fiyat anlamına geliyor ki, Mophie de burada bir istisna sunmuyor. Bu yeni taşınabilir şarj cihazları USB bağlantısına sahip standart Powerstation modellerine göre 20 ya da 40 dolar daha yüksek fiyata satılıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...