Teknoloji

Mini iPhone dedikoduları yeniden alevlendi

Apple’ın gelenekselden daha küçük boyutlara sahip bir iPhone üreteceği senelerdir konuşulan bir dedikodudur. Wall Street Journal da “konuyla yakından ilgili” kaynaklara dayanarak hazırladığı haberle bu dedikodulara farklı bir boyut katıyor. WSJ, kaynaklarına dayanarak daha küçük ekranlı bir iPhone’un gerçekten varolacağını söylüyor.

Konuyla ilgili insanlardan bir tanesi iPhone 4’ün yarısı boyutlarında bir cihaz gördüğünü anlatmış. “N97” kod adıyla anılmakta olan bu cihazın normal cihazın sadece yarısı kadar olduğu ve fiyatının da boyutuyla doğru orantılı olacağı dile getirilmiş. Aslına bakarsanız, bu “konuyla yakından ilgili insanlar” daha önceden de Apple’ın bulut tabanlı servisi Mobile Me’yi ücretsiz yapacağını veya Apple’ın bir internetten canlı müzik platformu kuracağını söylemişlerdi. Bakalım bu bitmek tükenmek bilmeyen Apple dedikoduları günün birinde gerçeğe dönüşecek mi?

İlgili – Wall Street Journal

The Wall Street Journal has weighed in on rumors of Apple’s smaller iPhone, and citing “people familiar with the matter” the publication says that the rumors are likely true. One such familiar person reportedly saw a device half the size of the iPhone 4, bearing the codename “N97,” and said that the handset will be only about half the size of the original, and at only around half the price too. Amazingly, those anonymous sources continued to divulge information, expressing the idea that Apple could finally make its MobileMe cloud service suite free, and that it just might be the platform from which Apple could finally launch a streaming music platform and lessen the need for all those gigabytes of flash storage in your pocket. We’ll let you know if or when any of that happens, okay?

İLGİLİ HABERLER