Minecraft eylül ayı bitmeden PlayStation VR’a geliyor

Minecraft bu ay içinde yayınlanacak ücretsiz güncellemeyle birlikte PlayStation VR üzerinde de oynanabilecek. Konuya ilişkin açıklama, oyunun yapımcısı Mojang Studios tarafından yapıldı.

Minecraft oyuncuları bir süredir PSVR’da da oyunu oynama isteklerini dile getiriyordu. Popüler oyun diğer sanal gerçeklik başlıklarında uzun süredir oynanabilse de, Sony’nın sanal gerçeklik başlığı bu desteğin dışında bırakılmıştı. Mojang, desteği getirecek güncellemenin ücretsiz bir güvenlik yaması olarak yayınlanacağını ve bu ay bitmeden tüm oyunculara ulaştırılacağını belirtti.

Stüdyonun açıklamasında Minecraft’ın PlayStation 4 versiyonuna sahip olan herkesin bu yamaya otomatik olarak erişebileceği ifade edildi. Güncellemenin yüklenmesinin ardından PlayStation VR sahibi olan herkes Minecraft’ın sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilecek. Şirket açıklamayla birlikte bazı ekran görüntüleri paylaşmayı da ihmal etmedi.

Mojang, Minecraft’ın PlayStation VR versiyonunun alışılagelmiş deneyimi “yüzde 100, eksiksiz” biçimde sunacağının da altını çizdi.

Minecraft PlayStation VR versiyonunda bir eksikliğin olmayacağı belirtilse de, bazı küçük dokunuşlar yapıldı. Oyuncular hareket ve aksiyonlar için PS4 kumandasını kullanacak. Etraflarına bakarken ise PlayStation VR’dan yararlanacak. Mojang oyunun Immersive ve Living Room isimli iki modunun bulunacağını belirtse de, bu modların detayları konusunda bilgi vermedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus Watch Harry Potter Edition resmiyet kazandı

Minecraft 10 yaşını doldurmuş olsa da, başarılı performansını sürdürüyor. Mojang’ı 2014’te satın alan Microsoft, oyunun toplam satışının 200 milyona ulaştığını açıklamıştı.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun