Minecraft PlayStation VR güncellemesi yayınlandı

Minecraft PlayStation VR güncellemesi sonunda dağıtıma çıktı. Söz konusu güncellemenin gelişi, oyunun geliştiricisi Mojang Studios tarafından daha önce duyurulmuştu. Ancak güncellemenin kesin çıkış tarihi konusunda bilgi verilmemişti. Minecraft’ın PlayStation versiyonuna sahip olanlar, bu güncellemeyi ücret ödemeden indirebilecek.

Güncelleme sayesinde, tahmin edilebileceği üzere, Minecraft’ı PlayStation VR üzerinde oynamak mümkün hâle geliyor. Minecraft’ın sanal gerçeklikle tanışması uzun bir zaman önce gerçekleşse de, PlayStation VR’ın kullanıcı tabanının büyüklüğü bu güncellemenin önemini biraz daha artırıyor. Oyunu oynayabilmek için bir PlayStation VR başlığına ve konsola sahip olunması gerektiğini bir kez daha belirtmekte fayda var.

Mojang’dan daha önce yapılan açıklamada, birkaç basit arayüz değişikliği dışında oyunun PlayStation VR versiyonu için değişiklik yapılmadığı belirtilmişti. Her şeyin aynı kaldığı oyunda, oyuncular sanal dünyada hareket ederken yine PS4’ün oyun kumandasını kullanıyor.

Mojang’dan yapılan açıklamada, oyuncuların PlayStation VR’da da PlayStation 4’te sürekli oynadıkları şekilde bir Minecraft deneyimi bulacağını belirtti. Hiçbir şeyin çıkarılmadığı da şirketin açıklamasında vurgulanan noktalar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

Minecraft PlayStation VR versiyonu için hazırlanan bir video da oyunda oyuncuları nelerin beklediğini gözler önüne seriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...