Minecraft filmi 2019’da vizyona girecek

minecraft filmiMinecraft bugüne kadar aksiyon figürlerine, maceranın ön plana çıktığı bir yan oyun serisine, kıyafetlere, peluş bebeklere, cosplay kostümlerine ve daha pek çok şeye ilham kaynağı olmuştu. Super Mario Bros.’tan bu yana popüler kültür sahnesinin en belirgin video oyunu olan Minecraft, 24 Mayıs 2019 itibarıyla sinema salonlarında boy gösterecek.

Geliştirici firma Mojang tarafından yapılan açıklamaya göre, resmi Minecraft filmi 24 Mayıs 2019’da izleyicilerle buluşacak. Mojang, 2014’te kurucusu Markus “Notch” Persson tarafından 2.5 milyar dolar karşılığında Microsoft’a satılmıştı.

Minecraft hayranlarının şimdiden merakla beklemeye başladığı filmin yapımcılığını Warner Bros. üstlenecek. Film 3D ve IMAX olarak sinema salonlarında gösterilecek.

Minecraft filmi ile ilgili detayların büyük kısmı belirsizliğini koruyor

Minecraft filmi ile ilgili diğer detaylar ise şu an için belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz şubat ayında Collider’a konuşan prodüktör Roy Lee, film yapımcılarının ve oyun tasarımcılarının proje için belli ölçüde işbirliği yaptığını belirtmişti. Lee, Mojang kendilerine serinin yeni oyunları konusunda bilgi verdiği takdirde filmi bu doğrultuda şekillendirebileceklerini de dile getirmişti. Filmin ve yeni oyun sürümünün yayınlanma tarihinin denk getirilmesi veya oyunların filmden izler taşıması da ihtimaller arasında sayılıyor.

İLGİLİ HABERLER