Eğlence

Minecraft eğitim versiyonu 1 Kasımda yayınlanacak

minecraft egitimTam adı “Minecraft: Education Edition” olan Minecraft eğitim versiyonunun 1 Kasımda yayınlanacağı açıklandı. Oyun, birkaç ay önce erken erişim programı çerçevesinde küçük bir kullanıcı grubuyla buluşmuştu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, 35 bin öğretmen ve öğrenci erken erişim programı sayesinde Minecraft: Education Edition’ı denedi. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda oyuna nihai şekli verildi.

Sınıflarda eğitimciler tarafından kullanılması amacıyla tasarlanan Minecraft: Education Edition, öğrencilere yılda 5 dolar karşılığında sunulacak.

Nihai versiyonda erken erişim sürümünde bulunmayan bazı özellikler de yer alacak. Ara dönemde Minecraft’ın standart sürümlerine eklenen özellikler de eğitim versiyonunun nihai halinde sunulacak. Eğitim kurumları, Windows 10 Beta versiyonunda bulunan tüm özelliklere erişebilecek.

Minecraft eğitim versiyonu özel bir uygulamayla birlikte gelecek

Minecraft’ın eğitim versiyonuna özel bir uygulama da eşlik edecek. Böylelikle öğretmenler öğrencilerinin deneyimledikleri Minecraft dünyalarını denetleyebilecek ve öğrencileriyle iletişime geçebilecek. Uygulamada Minecraft dünyasının haritası ve o dünyaya dahil olmuş öğrencilerin listesi gösterilecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER