Teknoblog Oyun Microsoft’un hareket algılama kabiliyetli Xbox 360 eklentisi 3DV’nin satın alınmasıyla mı ortaya...

Microsoft’un hareket algılama kabiliyetli Xbox 360 eklentisi 3DV’nin satın alınmasıyla mı ortaya çıktı?

xbox-sensorbar-001Microsoft’un bu seneki E3’te göstermeyi planladığı Xbox 360’a hareket algılama kabiliyeti kazandıracak eklentiyle ilgili birşeyleri burada yazmıştık. Görünüşe göre Ars Technica biraz daha fazla bilgiye ulaşmış ve bu cihazın nereden gelmiş olacağı konusunda tahminde bulunmuş.

Microsoft’un çıkaracağı cihaz CES 2008’de yer alan küçük bir girişimin, 3DV’nin ürünü olan ZCam sistemindeki cihazın farklı bir formu. Anlaşılan 3DV’nin cihazı Microsoft’un ilgisini çekmek için yeterli olmuş ve bu yılın başında 3DV şirketini bünyesine katmış.

İlgili – ArsTechnica

Resim – Engadget

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Xbox Elite oyun kumandasının yeni modeline ait fotoğraflar internete sızdı

1 YORUM

  1. Bencede çok güzel bir sistem bu motion kamera çıkmadan önce düşünmeye başlamıştım arabayarışı oynuyorum ama yaptıgım nedir bastığım aynı buton farklılık yok oyun ne kadar farklı olsada kullandıgım şey aynı conntrol bu teknoloji sayesinde player kendini oyunun bir parçası gibi hissedecektir ve bu sayede kendini oyunun bir parçası gibi görmek olacaktır. yani bu sefer sıra oyuncuda üzerlerine dogru yürüyen zombilerin hayatlarına son noktayı kendi yumruklarıyla koyacaktır…….saygılar:)

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz