Microsoft’tan Android tabletler için özel Excel klavyesi

microsoft-excel-klavye-android-280215

Microsoft’un çalışanları tarafından geliştirilen deneysel amaçlı projelere ev sahipliği yapan Microsoft Garage’ın en son ürünü yeni bir Android uygulaması oldu. Geliştirilen özel klavye Android tabletlerde Microsoft Excel kullanımını daha verimli hâle getiriyor.

Excel için Klavye şeklinde Türkçe’ye çevirebileceğimiz Keyboard for Excel uygulaması tam boyutlu klavyelerde bulunan ve özellikle sayılarla çok uğraşan kişilerin fazlasıyla yararlandığı 10 tuşlu sayısal klavyeyi içeriyor. Ayrıca mevcut olan Tab tuşu sayesinde sütunlar arasında gezinmek kolaylaşıyor. Sık kullanılan Excel operatörleri için de tanımlanmış tuşlar bulunuyor.

Klavyenin otomatik düzeltme hareket tabanlı yazma gibi özellikleri şu an için eksik, ancak bunlar zamanla giderilebilir. Öte yandan uygulama sadece Android tabletlerde çalışıyor, ancak bütün tabletler desteklenmiyor.

Excel için geliştirilen bu klavye Microsoft Garage’ın Android’e özel dördüncü projesi olma özelliği taşıyor. Garage daha önce de kilit ekranı uygulaması ve Android Wear için Bing arama uygulamalarını yayınlamıştı.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın