Eğlence

Microsoft Xbox oyunlarının fiyatlarına zam yapacak

microsoft xbox gece modu oyun

Microsoft Xbox oyunlarının fiyatına zam yapacak. Şirketin bu kararının Xbox Game Studios bünyesindeki stüdyolar tarafından geliştirilen oyunlar için geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu zammın ardından Redfall, Starfield ve Forza Motorsport gibi oyunların ABD’deki fiyatı 59.99 dolardan 69.99 dolara çıkacak. Microsoft’un rakipleri Sony, Ubisoft ve Take-Two’nun oyunlarını 69.99 dolardan sattığını hatırlatmakta fayda var.

Microsoft’tan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Fiyat artışını yıl sonuna kadar bekleteceğiz. Böylelikle aileler birbirlerine daha kolay şekilde oyun hediye edebilecek. 2023’ten itibaren yeni nesil konsollar için geliştirdiğimiz Forza Motorsport, Redfall, ve Starfield gibi oyunların fiyatı 69.99 dolara çıkacak. Bu fiyat söz konusu oyunların içerik, ölçek ve teknik karmaşıklıklarını yansıtıyor. Xbox bünyesinde geliştirdiğimiz tüm oyunları ilk günden itibaren Game Pass’e eklemeye devam edeceğiz.”

Microsoft Xbox oyunlarında fiyat artışının sinyalini vermişti

Microsoft’un oyun fiyatlarını artırma kararına pek şaşırmamak gerekiyor. Oyunlarda 70 dolarlık fiyat dönemi daha önce başlamıştı. Sony bir süredir yayıncısı olduğu PS5 oyunlarını 49.99 ila 69.99 dolar arasında değişen fiyatlarla satıyor. Microsoft ise kendi oyunlarının yayınında ağırlığı Xbox Game Pass’e vermiş ve bu kanala odaklanmayı tercih etmişti.

Microsoft Xbox oyunlarının fiyatını artıracağının sinyalini de vermişti. Şirketin oyun CEO’su Phil Spencer, hem oyun hem de abonelik servisi fiyatlarındaki artışı yıl sonuna kadar beklettiklerini ve bunu sonsuza kadar sürdüremeyeceklerini dile getirmişti.

İLGİLİ HABERLER