Microsoft Xbox One X için sanal ve karma gerçeklik planlarını rafa kaldırdı

microsoft xbox one x Microsoft Xbox One X konsolu için sanal veya karma gerçeklik desteği sunmaya yönelik planlarını rafa kaldırdığını açıkladı. Yazılım devi Xbox One X’i “Project Scorpio” ismiyle geliştirirken hem dünyanın en güçlü konsolunu üreteceğini hem de sağlam bir sanal gerçeklik deneyimi sunacağını belirtmişti. Xbox’ın şefi Phil Spencer, Xbox One X’in Microsoft’un Karma Gerçeklik sistemini destekleyebileceğini de ifade etmişti.

Ancak Xbox’ın pazarlama şefi Mike Nichols’ın açıklamaları, sanal gerçekliğin kısa vadede Microsoft’un planları içinde yer almadığını gösteriyor. GameIndustry.biz sitesine konuşan Nichols, Xbox konsollarda sanal veya karma gerçeklik desteği sunmak için hâli hazırda bir planlarının olmadığı ifade edildi.

Nichols, röportajında şu ifadeleri kullandı: “Kapsayıcı sanal ve karma gerçeklik deneyimleri sunmak için en iyi platformun PC olduğu konusundaki görüşümüz hâlâ geçerli. Açık bir platform olan PC ile daha hızlı yenileme yapmak mümkün oluyor. Hem donanım hem de içerik tarafından pek çok şirket bu teknolojilere yatırım yapıyor. Bazen iki kanadı da kapsayacak çalışmalar da gerçekleştiriliyor. Telefonlarda ise artırılmış gerçeklik iyi bir senaryo gibi görünüyor ve yapılan çalışmalar giderek daha belirgin hâle geliyor. Ancak Xbox özelinde bu çalışmaların bir etkisi yok. Önceliğimiz hâlâ TV üzerinde oyun deneyimini en iyi biçimde sunmak.”

Microsoft Xbox One X için önceliğini sağlam bir oyun katalogu ve güçlü bir 4K deneyimine vermişti. Aradan geçen süreç, şirketin tercihlerinin henüz değişmediğini gösteriyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...