Halo 3 ve diğer Xbox 360 oyunları Xbox One X için geliştiriliyor

google news abone ol

microsoft xbox one x enhancedMicrosoft Xbox One X Enhanced programını mevcut Xbox 360 oyunlarını da kapsayacak biçimde genişletiyor. IGN’de yer alan habere göre; ilk etapta dört Xbox 360 oyunu 7 Kasım’da piyasaya sürülecek Xbox One X için geliştiriliyor. Söz konusu oyunlar arasında Halo 3, Assassin’s Creed, Fallout 3 ve The Elder Scrolls IV: Oblivion bulunuyor.

Yapılacak değişikliklerle birlikte oyunların netliği dokuz kat artırılacak. Bazı oyunlarda renk derinliği 8-bit’ten 10-bit’e yükseltilecek. HDR desteği de oyunlara eklenecek yenilikler arasında bulunuyor.

Yazılım devi, Xbox One X Enhanced programında oyunları “Enhanced” logosuyla etiketliyor. Bu logo, yeni oyun konsolu için optimize edilen oyunları gösterecek. Söz konusu logonun varlığı, 4K ve HDR desteğinin varlığını garanti etmiyor. Ancak Enhanced etiketi oyunların Xbox One X ile 1080p ve 4K TV’lerde daha net görüntü sunacağı anlamına geliyor.

Microsoft Xbox One X Enhanced dışında da kalite artışı vadediyor

Microsoft Xbox One X Enhanced programı dışında da kalan Xbox One ve Xbox 360 oyunlarında da daha yüksek performans ve kalite artışı vadediyor. Daha gelişmiş doku kalitesi ve gelişmiş çerçeve oranları da Microsoft’un oyunlara yönelik vaatleri arasında bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR