Microsoft Windows ve Mac için Office 2019’u yayınladı

Microsoft Windows ve Mac için Office 2019‘u yayınladı. Güncelleme Microsoft’un aylık özellik güncellemeleri sunduğu Office 365 servisini tercih etmeyen işletmeler ve bireysel tüketiciler için tasarlandı.

Office 2019 özünde, geçtiğimiz son üç yılda Office 365’e eklenmiş olan özelliklerin bir alt kümesini teşkil ediyor. Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access ve Publisher‘a gelen çeşitli güncellemeleri barındırıyor.

Office 2019, tüm Office uygulamalarına taşınabilecek kalem kutusu ve şerit özelleştirmeleri içeriyor. Ayrıca Microsoft, Word’e odaklanma modunu, yeni bir tercümanı ve erişilebilirlik iyileştirmelerini de getiriyor.

Morph geçişleri, SVG ve 3D model desteği, dahili tıklamalı dizileri oynatma ve 4K videoların dışa aktarımı da PowerPoint‘e geliyor.

Yukarıda özetlediğimiz bağımsız uygulama güncellemelerinin yanı sıra; işletmeler için Exchange Server 2019, Skype Business Server 2019, SharePoint Server 2019 ve Project Server 2019‘un da önümüzdeki haftalarda çıkacağı duyuruldu.

Office 2019‘un kendisi öncelikle ticari toplu lisans müşterileri için yayınlanıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde bireysel tüketicilere ve diğer ticari müşterilere sunulacak.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun