Manşetler

Microsoft Windows Live Messenger servisini 15 Martta kapatıyor

Microsoft bir süre önce Windows Live Messenger servisini kapatıp, bunun altında sunulan imkanları ve kullanıcıları Skype’a taşıyacağını duyurmuştu. Şirket şimdi de bu mesajlaşma servisinin 15 Mart tarihinde resmen emekli edileceğini duyurdu.

Messenger kullanıcılarına bu hafta içinde gönderilen bir e-posta iletisinde Microsoft’un bu servisi dünya çapında kapatacağı kaydedildi, ancak sadece Çin bu hareketin kapsamı dışında tutuluyor. Microsoft mevcut kullanıcıların anında mesajlaşma ve video sohbet imkanlarında kesintisiz olarak yararlanmaya devam etmeleri için Skype’a geçmelerini önerdi. Skype üzerinde yapılan son güncellemelerle birlikte Windows desteği daha da artırıldı.

Windows Live Messenger’ın emekliliği 100 milyonun üzerinde Messenger kullanıcısının Skype’a taşınacağı anlamına geliyor. Microsoft, Skype’ın Windows 8 ve Windows Phone 8 versiyonlarını çıkarmış; kendi tarafında atması gereken en önemli adımları yerine getirmişti. Skype’ın Android ve iOS gibi ortamlardaki faaliyetleri ve yaygınlığı da zaten biliniyor. Bu durum mevcut Windows Live Messenger kullanıcılarının çok da mağdur olmayacağı anlamına geliyor. Bu arada Skype’ın ileride Outlook.com desteği ve Xbox üzerinde çalışacak ve böylelikle Xbox sahiplerinin de servis üzerinden sohbet etmesini mümkün kılacak bir istemci sunması bekleniyor.

İlgili >> The Verge

İLGİLİ HABERLER