Microsoft Visual Studio Android emülatörünü Mac’e getiriyor

microsoft-visual-studio-android-emulator-mac-191115

Microsoft, Visual Studio Android emülatörünün Mac versiyonunu yayınlayacağını açıkladı. Apple’ın masaüstü işletim sistemi ve Google’ın mobil işletim sistemini bir araya getiren Microsoft üretimi yazılımın duyurusu, New York’ta düzenlenen Microsoft Connect 2015 konferansında yapıldı.

Microsoft Visual Studio Android emülatörü, yazılımcılara geliştirdikleri Android uygulamalarını masaüstünde test etme imkanını sağlıyor. Söz konusu yazılımın Windows versiyonu, Visual Studio 2015 kapsamında geçtiğimiz yıl yayınlanmıştı.

Visual Studio 2015, nisan ayında Mac’e giriş yapmış, ancak Android emülatörü paketin içeriğine dahil edilmemişti. Microsoft, o dönemde Visual Studio Android emülatörünün Mac’e geleceğinin sözünü vermiş, ancak kesin bir tarih aralığı işaret etmemişti.

Mac kullanıcıları, Visual Studio web sayfası üzerinden Android emülatörü için kayıt yaptırabilecek. Emülatör hazır hâle geldiğinde Microsoft, potansiyel kullanıcıları e-posta aracılığıyla durumdan haberdar edecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın