Microsoft Teams’in Apple Silicon işlemcilere özel versiyonu yolda

Microsoft, M1 veya M2 yongalı Mac bilgisayarlar için Microsoft Teams’in özel bir sürümünü geliştiriyor. Yazılım devi, en yeni M1 veya M2 yongalarına sahip Mac kullanıcıları için performans avantajları içeren Microsoft Teams’in yerel bir Apple Silicon sürümünü önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Microsoft Teams ürün pazarlamasının bir üyesi olan Anupam Pattnaik, konuyla ilgili bir blog gönderisinde, “Mac kullanıcıları için bu, performansta önemli bir artış, cihaz kaynaklarının verimli kullanılmasını ve çağrılar veya toplantılar sırasında birden fazla yüksek çözünürlüklü monitör kullanırken bile optimize edilmiş bir Teams deneyimi anlamına geliyor.” dedi.

Microsoft Teams’in mevcut sürümü, Apple’ın Rosetta 2 öykünmesini kullanan normal bir uygulama olarak çalışıyor. Apple Silicon’lu bilgisayarlarda Teams için yerel destek, çok istenen bir özellik olmuştu. Teams’in tüm Mac kullanıcıları sonunda bu yeni uygulama güncellemesine otomatik olarak yükseltilecek olsa da, kullanıma sunma işlemi günler veya haftalar yerine aylar içinde gerçekleşecek.

Pattnaik, “Apple Silicon’lu Mac’teki yerel Teams uygulamasının genel kullanıma sunulan sürümü, önümüzdeki aylarda müşterilere aşamalı olarak sunulacaktır.” diye açıklıyor. Bu arada güncellemenin sisteminize otomatik olarak ulaşmasını beklemek istemiyorsanız, birkaç aydır beta sürümü mevcut, bunu yükleyebilirsiniz.

Apple Silicon için Microsoft Teams’in yerel sürümü, Microsoft’un M1 Mac’ler için Word, Excel, Outlook, PowerPoint ve OneNote’un yerel sürümlerini yayınlamasından yaklaşık iki yıl sonra geliyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun