Teknoloji

Microsoft Teams toplantıları Snapchat filtreleriyle renklenecek

microsoft teams snapchat

Microsoft Teams Snapchat filtrelerini kullanıcılarına sunuyor. Microsoft ve Snap’in iş birliği sayesinde Teams kullancıları görüntülü görüşmelerde Snapchat’in sunduğu 26 popüler Lens seçeneğinden biriyle ortamı renklendirebilecek.

Kullanıcılar kendilerini bir çizgi film karakterine dönüştürebilecek, arka planlarına farklı tasarımlar yerleştirebilecek. Ancak bu noktada ciddi toplantılarda filtreleri açık bırakmamak gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Snap ve Microsoft, filtre kütüphanesini düzenli olarak yenileyerek kullanıcılara farklı seçenekler sunacak. Teams kullanıcıları Video Efektleri seçeneği üzerinden Lens kullanımını aktif hâle getirebiliyor. Dağıtımı başlayan filtrelerin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

Microsoft Teams Snapchat filtrelerinin entegre edildiği ilk servis değil

Snap’in Kamera Kiti sayesinde Lens teknolojisinin Teams’e entegre edilmesi mümkün hâle geliyor. Microsoft daha önce bu kiti Snap’in AR özelliklerini Flip adını taşıyan video öğrenme platformuna yerleştirmek için kullanmıştı. Flip’te eğitimciler öğrencilerin çeşitli konu başlıkları üzerinden birbirleriyle fikir tartışması yapmasına ön ayak oluyor. Snap’ten verilen bilgiye göre, entegrasyonun ardından Flip’te video paylaşma platformu yüzde 60 oranında arttı.

Microsoft Teams Snapchat entegrasyonuyla kullanıcılarına renkli filtreler getirse de, bunun için daha önce başka bir yol da mevcuttu. Snap Camera masaüstü uygulaması sayesinde kullanıcılar üçüncü taraf uygulamalarda Snapchat’in Lens isimli filtrelerine erişebiliyordu. Ancak Snap Camera uygulaması bu yılın başlarında kapatılmıştı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER