Solitaire ve Mayın Tarlası Microsoft Teams’e geliyor

Microsoft Teams kurumsal iletişim platformu içinde “Games for Work” (İş İçin Oyunlar) adını taşıyan yeni bir uygulama sunuyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar bazı basit oyunları bir arada oynayabiliyor. 250 kişinin bir arada Solitaire, Mayın Tarlası, IceBreakers ve Wordament gibi oyunları oynaması mümkün oluyor.

Solitaire ve Mayın Tarlası, Microsoft’un klasik oyunları olduğu için hemen göze çarpıyor. Oyuncular Solitaire’de daha önce bitirmek için birbirleriyle yarışıyor. Mayın Tarlası’nda ise oyuncular aynı takımda panoyu temizlemek için mücadele ediyor. Her bir oyuncuya birkaç can veriliyor. Böylelikle olası kazaların oyun deneyimini kısa tutması engelleniyor.

Wordament adından da anlaşılabileceği gibi bir kelime oyunu. Bu oyunun puan tablosuyla oyuncular iş arkadaşlarıyla girdikleri mücadelede nerede olduklarını görebilecek. IceBreakers ise iş arkadaşlarının birbirlerini daha iyi tanımasına vesile olmayı hedefliyor.

Microsoft Teams oyunlar için başka bir Microsoft birimiyle iş birliğine gitti

Microsoft Teams ekibi, Games for Work uygulaması için Xbox Game Studios’a bağlı Microsoft Casual Games birimiyle birlikte çalıştı. Microsoft bu oyunlar sayesinde sanal bir ofiste buluşan iş arkadaşlarının dinlenmesini ve yeniden enerji toplamasını amaçlıyor. Şirket, günün 45 dakikasında bir arada oyun oynayan ekiplerin oynamayanlara kıyasla yüzde 20 oranında daha üretken olduğunu gösteren bir araştırmaya da dikkat çekiyor.

Microsoft Teams’in içinden günün birinde Xbox Cloud Gaming’e ulaşmak mümkün olur mu? Bu kısa vadede planlar içinde olmasa da güzel bir hayal gibi görünüyor. O gün gelene kadar tanıdık oyunları bir arada oynamanın da Teams kullanıcılarına ayrı bir keyif vereceği söylenebilir.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun