Microsoft Teams kullanıcıları için yeni uygulamalar

Microsoft Teams kurumsal iletişim ve ortak çalışma platformunu kullananlar, artık görüşmeler sırasında Asana’nın da aralarında bulunduğu bazı yeni uygulamalardan yararlanabilecek.

Teams görüşmeleri sadece sohbet ve kanal iletişimleriyle sınırlıydı. Ancak artık görüşmelere 20 uygulamayı entegre etmek mümkün olacak. Örneğin, bir Teams görüşmesi sırasında Asana’da oluşturulmuş bir proje üzerinde tartışılabilecek ve düzenleme yapılabilecek.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, yeni uygulamalarla birlikte Teams App Store’daki uygulamaların sayısı 700’ü geçti.

Microsoft’un Power Platform adını taşıyan aracına da artık Teams üzerinden erişilebilecek. Power Platform’da kullanıcılara uygulama, sohbet botları ve iş akışları geliştirebilecekleri düşük kodlu araçlar sunuluyor. Teams’e yerleştirilecek Power Apps uygulaması, bir tür stüdyo işlevi görecek.

Teams’e eklenecek Power Automate uygulaması ise iş akışları tasarlamayı sağlayacak. Buna ek olarak, kullanıcıların şablonlar oluşturarak rutin işleri otomatik biçimde halletmesi kolaylaşacak. Power Virtual Agents ve Dataverse uygulamaları da Teams kullanıcılarıyla buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp yedekleri için şifreleme imkanı sunulmaya başlıyor

Microsoft Teams hâlihazırda her gün 115 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu sayı altı ay öncesine kıyasla iki kat fazla. Yola ilk başta Slack’e rakip olarak çıkan Slack, pandemi döneminde video konferans özellikleriyle Google Meet ve Zoom’a da rakip olmuştu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...