Microsoft Teams için yeni arama özelliği yolda

Microsoft Teams, geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça yoğun biçimde kullanılıyor. Yazılım devi, bu yoğun bilgiye paralel olarak sohbet ve ortak çalışma uygulamasını iyileştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket şimdi de Teams’e yeni bir arama özelliği eklemeye hazırlanıyor.

Microsoft 365 Yol Haritası’ndaki yeni bir kayıt, Microsoft Teams’in yeni arama özelliği konusunda fikir edinmeye yardımcı oluyor. Buna göre, Teams’in arama bölümünde kullanıcılar “En Önemli Sonuçlar” başlığı altında toplanan sonuçlar görecek.

Microsoft’tan verilen bilgiye göre, bu bölümde kullanıcılara aramalarıyla en ilgili sonuçlar gösterilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kişilerde, sohbetlerde, dosyalarda ve platformdaki diğer içerik formatlarında aradıklarını bulabilecek.

Microsoft Teams platformuna pandeminin başlangıcından bu yana yeni özellikler ekliyor. Video konferans, dosya paylaşımı, proje yönetimi gibi fonksiyonları bir arada sunan Teams’in işlev kapasitesi de gelişmeye devam ediyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun