Microsoft Teams aile ve bireysel kullanıcıları hedefleyen özelliklerini deneyebilirsiniz

Yeni özellikler Microsoft 365 Bireysel ve Ev aboneliklerinin kapsamında duyurulmuştu

Microsoft mart ayı sonunda gerçekleştirdiği Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelikleri duyurusunun bir parçası olarak Teams mobil uygulaması için bireysel tüketici odaklı yeni özellikler sunacağını belirtmişti. Şirket pazartesi günü bireysel kullanıcı odaklı bu Teams yeniliklerini bir ön izleme biçiminde, iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunmaya başladı.

Yanlış anlaşılmasın, Microsoft Teams için bireysel tüketici odaklı yeni bir versiyon çıkarmıyor. Bunun yerine şirket, mevcut Teams mobil uygulamasına bireysel tüketicilere odaklanan çeşitli yetenekler ekliyor. Microsoft, bu yeni özelliklerin birlikte çalışma ve düzen isteyen ve bunun için tek bir yerden kullanabileceği bir araç arayan bireyler, gruplar ve aileler için uygun olacağını belirtti.

Bu yeni özellikleri denemek isteyen kullanıcıların Teams’in iOS ve Android uygulamasına ihtiyacı var. Bir Teams iş hesabı olan kullanıcılar da mevcut uygulamalarına kişisel Microsoft hesaplarını ekleyerek bu imkandan yararlanabilirler. Böylelikle uygulama içinden kişisel ve iş hesapları arasında geçiş yapabilirler. Bir Teams hesabı olmayanların da Teams mobil uygulamasına ihtiyaçları olacak. Daha sonra kişisel bir Microsoft hesabıyla veya telefon numarasıyla kayıt olmaları gerekecek. Bir Microsoft hesabı açmak için Gmail adresi veya başka uzantılı e-posta adreslerini de kullanabilirsiniz.

Yeni Teams bireysel tüketici özellikleri kapsamında sunulanların arasında sohbet ve video arama da bulunuyor. Ayrıca listeleri, dokümanları ve takvimleri gruplar içinde paylaşma; Word, Excel PowerPoint ile oluşturulmuş ve OneDrive’da depolanan dokümanları paylaşma veya üzerinde ortak çalışma yapma imkanları da mevcut. Konumları paylaşma, şifre, kullanıcı girişi bilgileri gibi önemli bilgileri dahili Teams Safe’i kullanarak depolama ve paylaşma özellikleri de bulunuyor. Teams Safe, OneDrive Kişisel Kasa ile aynı özellik değil, sadece Teams mobil uygulaması üzerinden erişilebiliyor ve kullanıcıların dosya, fotoğraf ve video depolamasına izin vermiyor.

Microsoft, bu bireysel tüketici odaklı özellikleri en azından şimdilik ücretsiz sunmayı planlıyor. Bununla birlikte şirket, Microsoft 365 Bireysel veya Aile aboneliklerini gerektirecek özellikleri de eklemeyi düşünüyor. Merak edenler için Microsoft, bu bireysel tüketici odaklı özellikleri masaüstü Windows uygulamasına ve web’e de bu yıl içinde getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Play 5 için hızlı şarj desteği doğrulandı

ZDNet’in belirttiğine göre, bu yeni Teams özelliklerinin ön izlemesi önümüzdeki haftalarda kademeli biçimde kullanıcılara sunulmuş olacak. Herkesin erişimine açılması ise yılın ilerleyen zamanlarında gerçekleştirilecek. Bu arada sözünü ettiğimiz özelliklerin ön izlemesi Çin’de sunulmuyor. Microsoft, bu konu hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...