Surface RT tabletinin fiyatında küresel çapta bir indirime giden Microsoft, aynı eylemi Surface Pro için de gerçekleştiriyor. Surface Pro’nun 64 ve 128 GB’lık modellerinin ABD, Kanada, Hong Kong, Çin ve Tayvan’daki fiyatında yapılacak yüzde 10’luk indirimle bu tablete 100 dolar daha az ücret ödeyerek sahip olmak mümkün olacak.

surface-pro-230113

Surface RT nedeniyle mali bilançosuna 900 milyon dolarlık zarar yazan Microsoft, geçtiğimiz günlerde Surface RT’nin satış fiyatını yüzde 30 oranında indirmişti. Bu indirimin sadece Surface RT ile sınırlı kalacağı düşünülse de, yazılım devi Surface Pro’yı da bu indirime dahil etme kararı aldı. İndirimin 4-29 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacağı belirtilirken, Surface RT için uygulanan fiyat politikasının ve klavye kapak promosyonlarının başarısının ardından şirketin Surface Pro için böyle bir fırsat sunmaktan ötürü gururlu olduğunun altı çizildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Skype'ın masaüstü uygulamasına mobil benzeri tasarım

Microsoft’un halihazırda Surface RT ve Surface Pro’nun yeni versiyonları üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Yapılan testlerde Qualcomm Snapdragon 800 işlemcinin kullanıldığı öne sürülse de, şirketin yeni Surface Pro’da Intel’in Haswell işlemcisini kullanması bekleniyor. Microsoft’un yeni Surface modelleriyle birlikte, aralarında şarj özelliğine sahip klavye kapağın da bulunduğu, farklı renklerdeki yeni aksesuarları da satışa sunacağı söyleniyor.

İlgili >> Microsoft Surface, The Verge

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz