Teknoloji

Microsoft Surface masaüstü klavyesi sızıntıyla kendisini gösterdi

microsoft surface masaustu klavyesiGörünen o ki, Microsoft Surface markasını taşıyan yeni PC aksesuarları üzerinde çalışıyor. Windows Central’da yer alan habere göre, şirket Designer Bluetooth Desktop kitinin Surface markalı versiyonunu sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kitte ergonomik Surface klavyesinin yanı sıra Surface markalı bir farenin de bulunacağı söyleniyor. Masaüstü PC’ler için hazırlanan bu aksesuarların ekim ayı içinde resmen gün yüzüne çıkması öngörülüyor.

Windows Central sitesi tarafından paylaşılan tanıtım amaçlı görsel sayesinde yeniden tasarlanan Bluetooth Desktop kit hakkında daha somut fikir edinmek mümkün oluyor. Görselde klavye diziliminin iyileştirildiği ve gri bir renk şemasının tercih edildiği görülüyor. Böylelikle görsel bakımdan mevcut Surface cihazlarıyla da bütünlük sağlanıyor.

Microsoft Surface masaüstü klavyesi ekim ayı içinde düzenlenecek etkinlikte tanıtılabilir

Söz konusu klavye sızıntısının zamanlaması oldukça dikkat çekici. Microsoft’un ekim ayının sonlarında bir donanım etkinliği düzenleyeceğine dair iddialar bir süredir yüksek sesle konuşuluyor. Dolayısıyla yeni masaüstü klavyesinin bu etkinlikte resmen duyurulması fazlasıyla muhtemel gözüküyor. Son dedikodulara göre, Microsoft Surface serisi altında konumlandırdığı monitör bilgisayarını da bu etkinlikte tanıtacak. Şirketin bu konuda tek bir modelle yetinmeyebileceği ve birden fazla modeli de gün yüzüne çıkarabileceği konuşulanlar arasında yer alıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER