Mac’ten Surface’e geçişi kolaylaştıran yardımcı yazılım

microsoft surfaceMicrosoft Mac kullanıcılarının Surface cihazlarına geçişini kolaylaştıracak yeni bir yazılım çıkardı. “Mac to Surface Assistant” adını taşıyan bu yeni yazılım, adından da anlaşılacağı üzere Mac kullanıcılarının Surface bilgisayarlara geçişlerine yardımcı oluyor.

Yazılım kullanıcılara dokümanlarını, fotoğraflarını ve medya dosyalarını bir zip dosyası hâline getirmeleri ve daha sonra bunu başka bir cihaza aktarmaları noktasında yardımcı oluyor. Şirket bunun resmi duyurusunu gerçekleştirmedi, ancak bu dikkate değer gelişme Microsoft’u yakından takip edenlerin ve Windows sitelerinin gözünden tabii ki kaçmadı.

Aslında bu tür bir araca fazla gerek yok. Günümüzde bulut depolama servisleri epey yaygınlaştı ve kullanıcılar içeriklerini Google Drive, iCloud, OneDrive veya Dropbox gibi servisler aracılığıyla rahatlıkla taşıyabiliyorlar. Ancak bilgi ve tecrübe düzeyi başlangıç veya başlangıç ve orta arası düzeyde olanlar için bu tarz yazılımlar yardımcı olacaktır.

İlginçtir ki, haberi yayına hazırladığımız sırada bu indirme bağlantısını kontrol ettiğimizde sayfa hata verdi. Belki anlık bir teknik problem olabilir. Her ne kadar bu araç Mac’ten Surface’e geçenleri düşünerek hazırlanmış olsa da, herhangi bir Windows PC’ye geçiş yapanlar da bu araçtan yararlanabilir diye düşünüyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...