Microsoft Surface Duo için Android 11 güncellemesi hazırlıyor

Microsoft’un çift ekranlı telefonu Surface Duo’nun bu yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor. Hatta son haberler, telefonun temmuz ayında satışa sunulabileceğini göstermişti. İddialara göre; Microsoft, bir taraftan da Surface Duo için Android 11 güncellemesini hazırlamaya başladı. Şirketin Edge ve Outlook gibi uygulamalarının Duo’nun çift ekranlı tasarımına uygun şekilde çalışması için de yoğun bir mesai harcadığı biliniyor.

Surface Duo geçtiğimiz yıl ekim ayında tanıtıldığında cihazın çıkışı için 2020’nin sonları işaret edilmişti. Ancak son haberlerde Microsoft’un telefonu temmuz ayında piyasaya çıkarabileceği iddiası gündeme gelmişti. Yazılım devinin böylelikle Surface Duo’ya Samsung Galaxy Note 20 serisi karşısında avantaj sağlamayı hedeflediği söyleniyor.

Surface Duo’da 1800 x 1350 piksel çözünürlüklü, 5.6 inç büyüklüğünde iki AMOLED ekran bulunuyor. Birbirlerine menteşeyle tutturulan bu iki ekran, 360 derece döndürülebiliyor. Microsoft Pen desteğine sahip çift ekranlı telefon, Microsoft uygulamalarının kullanıcılarına ve Microsoft 365 abonelerine çoklu görev özellikleri sunacak. Qualcomm Snapdragon 855 işlemci taşıyan telefonda 5G desteği bulunmuyor.

Surface Duo’nun tüm teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak akıllı telefonda Snapdragon 855’te 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi bekleniyor. Telefonda 11 megapiksel çözünürlüklü tek bir kamera yer alıyor. Arka panelde ekstra kamera veya kameralar bulunmuyor. Cihaza ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 3460 mAh kapasiteli pili sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü kablosuz kulaklık Ear 1 olacak ve haziranda tanıtılacak

Yaz aylarında çıkış iddiası doğruysa, önümüzdeki ay içinde Microsoft Surface Duo hakkında yeni detaylar öğrenmek sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...