Teknoblog Haberleşme Microsoft Skype’ın klasik versiyonundan vazgeçmiyor

Microsoft Skype’ın klasik versiyonundan vazgeçmiyor

Microsoft Skype için geçtiğimiz ay bir güncelleme yayınlamış ve kullanıcılara klasik Skype'ın yerini alacak yeni bir versiyon sunmuştu.

microsoft skypeMicrosoft Skype için geçtiğimiz ay bir güncelleme yayınlamış ve kullanıcılara klasik Skype olarak bilinen Skype 7.0’ın yerini alacak yeni bir versiyon sunmuştu. Şirket, Skype 7.0 için desteği de 1 Eylül itibarıyla sonlandıracağını açıklamıştı. Ancak müşterilerden gelen geri bildirimler, yazılım devini karar değişikliğine itti.

Microsoft tarafından topluluk forumundaki tartışma başlığında yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı: “Müşterilerimizden gelen geri bildirim doğrultusunda Skype 7.0 için sunduğumuz desteği bir süre daha uzatıyoruz. Müşterilerimiz destek süresi dolana kadar klasik Skype’ı kullanmaya devam edebilir.”

Skype 8.0 beraberinde ücretsiz HD video görüşme, ekran paylaşımı, sürükle-bırak yöntemiyle dosya paylaşımı gibi yenilikler getirse de, Skype kullanıcılarının tamamını kazanmayı başaramadı. Bazı kullanıcılar yeni versiyonu hoş bulsa da, yeni versiyondan nefret edenlerin sesi daha çok duyuldu. Klasik versiyonda olan ancak yeni versiyonda bulunmayan bazı özellikler ise kimi kullanıcıları yeniden Skype 7.0 yüklemeye yöneltti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Bill Gates Paul Allen'a duygusal bir yazıyla veda etti

Müşterilerinin tamamını kazanmayı başaramadığını gören Microsoft, Skype klasik için desteği uzatarak hem müşterilerinin gönlünü hem de zaman kazanmış oldu. Şirketten yapılan açıklamada yorumlar için teşekkür edilirken, talep edilen özelliklerin Skype 8.0’a eklenmesi için çalışılacağı belirtildi.

Microsoft Skype 7.0 için sunduğu desteğin hangi tarihe kadar süreceği konusunda ise bilgi vermedi.

Önceki HaberSelfie filtreleri günümüzün estetik ameliyat trendlerini belirliyor
Sonraki HaberApple macOS Mojave’de Windows Geçiş Yardımcısı’nı yeteneklendiriyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz