Microsoft Selfie uygulaması iPhone sahiplerinin hizmetinde

Microsoft Selfie

Microsoft’un iOS için çıkardığı en yeni uygulama bir üretkenlik yazılımı değil, bir selfie uygulaması. Microsoft Selfie gibi açık ve net bir ada sahip olan bu uygulama renk dengesi, ten rengi ve aydınlatma gibi ayarları en iyi hâle getirerek fotoğrafların kalitesini iyileştirmeyi amaçlıyor. Uygulama Microsoft’un daha önce Windows telefonları için geliştirdiği kendi kendine fotoğraf çekim uygulaması Lumia Selfie’nin farklı bir versiyonu olma niteliğini de taşıyor.

Daha derinlere indiğimizde, Microsoft Selfie’nin şirketin otomatik öğrenme sistemlerini günlük hayatta karşılaştığımız farklı durumlarda kullanmasının bir örneği olduğunu görüyoruz, tıpkı geçtiğimiz nisan ayında yine Microsoft tarafından çıkarılan ve fotoğrafa bağlı olarak yaş tahmininde bulunan yazılım gibi. Microsoft Selfie uygulamasının açıklama bölümünde yaş, cinsiyet, ten rengi, ışık ve birçok değişkenin hesaba katıldığı, böylelikle özçekim fotoğrafların akıllı şekilde iyileştirildiği belirtiliyor.

13 farklı filtre seçeneğinden her birisi gürültüyü temizliyor ve genel nitelikteki diğer iyileştirmeleri gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra, “1965” ve “BlueDawn” gibi adlara sahip profillerle de fotoğraflara farklılık kattığını belli ediyor. Ayrıca “karşılaştır” butonuna basılı tutup bekleterek selfie fotoğrafın eski ve yeni hâlini görmek, farkı daha iyi anlamak da mümkün kılınıyor.

İLGİLİ HABERLER