Microsoft Outlook Windows uygulamasına ortak takvim güncellemesi

Microsoft Outlook Windows uygulamasının ortak takvim özelliğinde kapsamlı bir değişiklik gerçekleştiriyor. Yazılım devi, söz konusu değişikliği Outlook Windows uygulamasının 1997’deki çıkışından bu yana yapılan en önemli değişiklik olarak değerlendiriyor.

Microsoft, yeni paylaşılan takvim deneyimini test etmeye geçtiğimiz yıl başlamıştı. Şirket şimdi bu deneyimi daha geniş kapsamlı biçimde kullanıcılarla buluşturuyor. Yapılan iyileştirmeler arasında yeni toplantılar ve güncellenen toplantılar için daha hızlı eş zamanlama süreleri öne çıkıyor. Bu da yapılan değişikliklerin ortak takvime daha hızlı şekilde yansıtılacağı anlamına geliyor.

Outlook Windows uygulamasının kullanıcıları geçmişte değişikliklerin takvime yansımasının uzun zaman almasından şikayetlerini dile getirmişti. Toplantıların kaybolması, takvimlerin eş zamanlanamaması gibi sorunlar da kullanıcıların şikayetleri arasına girmişti.

Microsoft Exchange ekibinin açıklamasında, kullanıcılardan gelen bildirimler doğrultusunda 2019 yazından bu yana deneyimin iyileştirildiği ve hataların düzeltildiği belirtildi. Ön izleme sürümünün on binlerce kişi tarafından denendiği ifade edilirken, kullanıcıların yeni deneyimden çok memnun kalacağı vurgulandı.

Microsoft, Outlook Windows uygulaması için yeni ortak takvim deneyiminin dağıtımını kademeli olarak gerçekleştirecek. Şirketten yapılan açıklamada hâlihazırda kullanıcıların yüzde 10’luk kısmının bu yeni deneyime erişebildiği ifade edildi. Outlook’un web, Mac ve mobil uygulamalarında ise ortak takvim iyileştirmeleri uzun süredir kullanılabiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...