Microsoft Outlook iOS uygulaması eklenti desteğine kavuştu

google news abone ol

microsoft outlook iosMicrosoft Outlook iOS uygulaması için yayınladığı son güncellemeyle kullanıcılara Outlook içinde faydalanabilecekleri eklentiler sunuyor. İlk olarak Evernote, Giphy, Nimble, Trello ve Smartsheet ile işbirliğine giden yazılım devi, yakında Outlook.com kullanıcılarına da eklenti desteği sunmayı planlıyor.

iOS üzerinde üçüncü taraf Outlook eklentilerinden yararlanabilmek için Office 365 abonesi olmak gerekiyor. Eklentiler, kullanıcılar e-posta okurken ikonlarıyla ortaya çıkacaklar. Kullanıcılar karşılarına çıkan listeden işlerine yarayacak eklentiyi seçip çalıştırabilecek.

Trello sayesinde e-postaları bir tür proje kartına dönüştürmek mümkün olacak. Evernote eklentisi ise e-postaları Evernote’a iliştirmek için kullanılabilecek. Giphy eklentisi ise e-postalara GIF animasyonlarıyla yanıt vermenin önünü açacak.

Mevcut eklenti sayısı sınırlı olsa da, bunların Microsoft’un onay verdiği ilk grup olduğununu unutmamak gerekiyor. Eklenti desteğinin üçüncü taraflara açılmasıyla birlikte önümüzdeki dönemde eklenti sayısının artması bekleniyor.

Microsoft Outlook iOS uygulamasının ardından eklentileri Android’e de getirecek

Microsoft hâli hazırda Outlook Windows uygulamasında da eklenti desteği sunuyor. Mac üzerinde ise bu eklentiler test ediliyor. Şirket, yakında Android’de de eklenti desteğini hayata geçirmeyi planlıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR