Microsoft Outlook içinden faturaları ödemeye izin verecek

microsoft outlook Microsoft Build 2018 etkinliğinde ödeme servisinin Outlook ile entegre edileceğini açıkladı. Böylelikle fatura ödemelerinin e-posta iletileri üzerinden gerçekleştirilmesine kapı açılacak. Şirket bunun, geliştiricilerin kullanıcılarla daha iyi etkileşim kurmalarına yardımcı olacak düzenlemelerden bir tanesi olduğunun altını çizdi.

Microsoft Pay sistemi kullanıcılara ödemelerini e-posta iletileri üzerinden, başka bir uygulamaya geçmeden yapma fırsatı verecek. Microsoft, başlangıçtaki iş ortakları arasında Stripe ve Braintree gibi ödeme sistemlerinin, faturalandırma servisi Zuora’nın ve aynı zamanda FreshBooks, Intuit, Invoice2Go, Sage, Wave ve Xero gibi diğer servislerin de bulunacağını söyledi. Microsoft Pay, önümüzdeki birkaç hafta içinde bazı Outlook.com kullanıcılarına ulaştırılmaya başlanacak. İlerleyen aylarda ise daha fazla kullanıcı bu destekten yararlanma fırsatı bulacak.

Buna ek olarak Outlook, içinde bir mesaja yönelik bildirimler veya konuşmalar içeren Uyarlanabilir Kartları da kullanıma sunacak. Bu yeni kart formatı e-posta iletileri, sohbet robotları ya da Team sohbetlerine eklenebilecek.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...