Microsoft OneDrive Files On-Demand’i Mac’e getiriyor

Microsoft, OneDrive Files On-Demand özelliğini macOS‘e getiriyor. OneDrive beta test kullanıcıları bu özelliğe dün itibarıyla erişmeye başladılar.

Files On-Demand sayesinde OneDrive kullanıcıları bir klasörün tamamını MacBook ile tamamen eş zamanlamak yerine, dosya tutucuları kullanabiliyor. Diğer bir deyişle, dosya bilgisayara indirilmiyor, ancak varlığı bir yer tutucu sayesinde gösteriliyor.

Mac kullanıcıları istedikleri zaman bu dosyaları indirebiliyorlar. Böylelikle bir OneDrive kütüphanesinin tamamını eş zamanlayarak depolama alanını boşa harcamıyorlar.

OneDrive Files On-Demand özelliği macOS 10.14 Mojave‘ye ihtiyaç duyuyor. Apple, macOS Mojave’yi dün itibarıyla yayınladı. Aynı zamanda bu özellik Apple Dosya Sistemi (APFS) ile fortmatlanmış bir disk bölümü gerektiriyor. Buradan OneDrive Files On-Demand özelliğine erken erişim için başvurabilirsiniz.

Öte yandan Microsoft, OneDrive’ın Mac ve Windows versiyonlarını tek bir kod tabanına taşıyor. Böylelikle şirket her ay macOS için de daha fazla özelliği test etme imkanı bulacak. Touch Bar entegrasyonu veya 2018 ve ötesinde planlanan her tür OneDrive özelliği de bunların arasında yer alacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...