Microsoft Office Windows Mağaza’daki yerini aldı

microsoft officeMicrosoft Office sonunda ön izleme Windows Mağaza’daki yerini aldı. Windows 10 S işletim sistemini taşıyan Surface Laptop’u piyasaya süren Microsoft; Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access ve Publisher uygulamalarına çevrim içi mağazası üzerinden ulaşmayı mümkün hâle getirdi. Microsoft daha önce de Office’i Windows Mağaza’da listelemişti. Ancak şirket ilk defa Office uygulamalarının Windows Mağaza üzerinden indirilmesine ve güncellenmesine izin veriyor.

Office uygulamalarının Windows Mağaza’ya eklenmesi, Microsoft’un geliştiricileri masaüstü uygulamalarını mağazaya taşımaya ikna konusundaki girişimlerinin bir parçası olarak değerlendirilebilir.

Geliştiricileri Windows 8 için evrensel uygulama hazırlamak için ikna edemeyen Microsoft, “Asırlık Masaüstü Köprüsü” adını verdiği aracıyla geleneksel uygulamaların mağazaya taşınmasına yardımcı olmak istiyor. Surface Laptop veya Windows 10 S işletim sistemli diğer bilgisayarları kullananlar, Office uygulamalarına sadece bu yolla erişebilecek.

Microsoft Office Windows Mağaza’ya bazı kısıtlamalarla geliyor

Microsoft hazırladığı destek sayfasında Office uygulamalarının Windows Mağaza’ya gelişinde bazı kısıtlamaların bulunduğunu belirtiyor. Buna göre, kullanıcılar uygulamaların sadece 32-bit versiyonlarını indirebilecek. Ayrıca COM eklentileri de desteklenmeyecek.

OneNote’u Windows Mağaza’ya getirmeyen Microsoft, mevcut evrensel uygulamanın indirilmesine izin veriyor. Windows 10 S kullanıcıları, Office’in Windows Mağaza’ya yerleşme sürecinde uygulamaların mobil versiyonlarından yararlanmaya devam edebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....