Microsoft’un mobil Office uygulaması artık iPad ile tam uyumlu

Microsoft, birleştirilmiş Office mobil uygulamasını Apple’ın iPad tabletleriyle tam uyumlu çalışacak şekilde güncelledi. Söz konusu uygulama Word, Excel ve PowerPoint’i aynı çatı altında buluşturuyor. Uygulama, 2019’da iOS ve Android için yayınlanmıştı.

Birleştirilmiş Office uygulaması, çıkışından bu yana düzenli ve kademeli şekilde iyileştiriliyor. Uygulamayı ilk günden beri iPad’de kullanmak mümkündü. Ancak optimize bir iPad uygulaması yerine pencereli bir modda uygulamadan yararlanılabiliyordu.

Güncellemeyle birlikte Office mobil uygulaması, tam teşekküllü bir iPadOS uygulamasına dönüşüyor. Buradan Microsoft’un üretkenlik setindeki tüm uygulamaların tablet versiyonlarına da erişilebiliyor.

Uygulama, öncelikle mobil görevler için tasarlanmış bazı araçları da bir araya getiriyor. Bunlar arasında hızlı şekilde PDF oluşturmak veya dosya imzalamak, görselleri metne veya tabloya dönüştürmek ve daha hızlı aksiyonlar bulunuyor.

Microsoft, mobil Office uygulamalarını tek bir çatıda toplamak için bir süredir çalışıyor. Ancak Word, Excel ve PowerPoint’in bağımsız mobil uygulamaları da hâlâ düzenli olarak güncelleniyor ve işlemeye devam ediyor. Microsoft Office uygulamasının iPad ile uyumlu hâle gelmesi biraz zaman alsa da; Word, Excel ve PowerPoint’in mobil uygulamalarına iPad’e özgü özellikler uzun süredir ekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Find X3 Pro Photographer Edition ortaya çıktı

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....