Microsoft Office için yeni tasarım ve Windows 11 için 64-bit Arm versiyon desteği

Microsoft, Windows 11 için Office’in bir sonraki sürümünün duyurusunu gerçekleştirdi. Gelecek sürüm büyük veya resim dolu belgelerde daha iyi performans ve 64 bit eklentilere destek için yerel bir 64 bit Arm sürümüne sahip olacak. Office’in yeni sürümü şu anda beta aşamasında bulunuyor ve Office Insider test kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Ayrıca Microsoft, yukarıda ve aşağıda görebileceğiniz şekilde Office’i yeniden tasarlıyor. Windows 11’e benzer bir tasarım kullanıyor olsa da, Windows 11 Önizleme veya Windows 10 çalıştırıyor olsanız da, test kullanıcısı olduğunuz takdirde bu yeni tasarımı göreceksiniz. Yeni tasarıma ek olarak Office, Windows aydınlık / karanlık modunuza da uyum sağlayacak, bu nedenle geceleri bir belgeyi açtığınızda gözünüzün fazla ışıkla rahatsız olması söz konusu olmayacak.

microsoft office

Microsoft, Windows 11 ile Arm deneyimi hakkında konuşmaktan da geri durmuyor. Desteklenen CPU’ların tartışmalı listesi bir dizi Qualcomm yongası da içeriyor. Üstelik şirket, yeni işletim sisteminin tablet özelliklerini göstermek için Arm tabanlı işlemci taşıyan Surface Pro X’i kullandı. Arm makinelerine sahip olanlar için, bu muhtemelen iyi bir işarettir. Yerel uygulamalara sahip olmak, emülasyona göre daha fazla verim sunacak ve daha iyi performans sağlayacaktır.

Bununla birlikte, Office’in 64-bit Arm sürümünün Windows’a gelmesinin bu kadar uzun sürmesi biraz garip karşılanabilir. M1 tabanlı Mac’ler için geçen yılın sonlarında yerel bir sürüm sunulmuştu. Aynı zamanda Microsoft’un bahsettiği birkaç özellik de Office’in Arm sürümüne henüz gelmedi, ancak şu anda beta sürümünde olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu normal karşılanabilir.

64-bit Office’i Arm tabanlı Windows makinelerinde test etmek isteyenlerin Office Insider programında yer almanın yanı sıra, Windows 11 Ön İzleme sürümünü de çalıştırmaları gerekiyor. Ayrıca Office’i yeniden yüklemeden ve beta sürümüne güncelleme yapmadan önce yüklemiş olabilecekleri tüm 32-bit Office sürümlerini kaldırmaları gerekiyor. Office beta sürümünü Windows 10 veya 11’de çalıştırıyorsanız, Word, Excel, PowerPoint veya OneNote’daki Çok Yakında bölmesinden yenilenmiş tasarımı açabilirsiniz.

PayPal’dan Pinterest iddiası hakkında açıklama

PayPal bir açıklama yaparak Pinterest ile ilgilendiğine dair çıkan haberleri yalanladı. Ödeme şirketinin sosyal platformu 45 milyar dolar karşılığında satın alacağı iddiası geçtiğimiz haftanın...

DJI Mavic 3 sızıntısı çift kamerayı gösteriyor

DJI Mavic 3 drone büyük ihtimalle yakında gözler önüne çıkacak. Merakla beklenen drone'un neye benzeyeceği, internete sızan yeni fotoğraflar sayesinde detaylı bir şekilde görüldü. Sızan...

Redmi Note 11 serisi için 120W şarj desteği doğrulandı

Xiaomi, Redmi Note 11 serisi telefonlarını 28 Ekim'de tanıtacak. Tanıtım için geri sayım sürerken, şirket dikkat çekici bir özelliği de şimdiden duyurdu. Weibo'dan yapılan...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun