microsoft kurumsal çözümler zirvesiMicrosoft, yeni nesil Microsoft Dynamics AX sürümünü İstanbul’da düzenlenen Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde tanıttı. Lansmanı yapılan ERP çözümü kurumların iş yapma hızını artırırken çok daha verimli bir iş ortamı sunuyor.

Yeni nesil Microsoft Dynamics AX çözümü kırk dilde, aralarında Türkiye’nin de olduğu 137 pazarda piyasaya sürüldü. Yeni nesil Microsoft Dynamics AX sürümüyle kurumlara yeni mobil senaryoları hayata geçirme, bulutun sunduğu olanakları stratejik avantaja dönüştürme, müşterilerle daha iyi etkileşim kurma ve mobil çalışanlar için çok daha verimli bir ortam kurgulama fırsatı sunuluyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, şirketlerin Fortune 500 gibi global sıralamalardaki yerleri 1970 ve 80’lere göre yüzde 40 oranında daha hızlı bir şekilde değiştiğine dikkat çekti. Kurumların çöküş oranının ortalama şirketlerde, liderlere göre 2 kat daha fazla olduğunu belirten Kansu, değişerek büyümek ve bunu başarıyla sürdürmek isteyen şirketlerin bugünün teknolojilerine yatırım yaptığını; yol haritalarını bulut bilişim, büyük veri, kurumsal sosyal ağlar, mobilite ve güvenlik gibi mega trendler üzerinden planladıklarını kaydetti.

Kansu, geçmiş endüstri devrimlerinde kalifiye eleman geliştirmenin 20-30 yıl aldığını, Dördüncü Endüstri Devrimi’nin getirdiği dinamizm ve ölçek ile bunun bir seçenek olmaktan çıktığını dile getirdi. Microsoft olarak bugünün gereksinimlerini ve geleceğin trendlerini göz önüne alarak stratejilerini ve misyonlarını yeniden tanımladıklarını, yeni strateji doğrultusunda bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara güç kattıklarını da sözlerine ekledi. Kansu, “Türkiye bugün gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlar arasında özel bir konuma sahip. Gerek jeopolitik konumu gerekse genç nüfusu ile muazzam bir büyüme potansiyeli barındırıyor. Bu potansiyel bize her işimizde ilham veriyor. Microsoft Türkiye olarak çok başarılı bir ekibe sahibiz. Sağlam altyapımızı önümüzdeki dönemde de güçlendirerek, kurumların dijital dönüşüm süreçlerinde onlara destek olmayı hedefliyoruz.” diye sözlerine ekleme yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Microsoft Edge Android uygulaması 5 milyon indirme sayısına ulaştı

Microsoft kurumlara işlerini yürütmek ve dijital dönüşümlerine katkıda bulunmak için buluttan Ofis Dynamics AX, iş faaliyetleri için Office 365, müşteri kazanımı ve iş analitiği için Power BI ve Dynamics CRM gibi komple çözümler sunan tek firma olma özelliğine vurgu yapıyor. Dünya çapında Engine Grubu, Hagler Systems, Haldex, Icon, Renault Sport F1 Ekibi, PRIVA, Smiles, Travel Alberta ve Umbra Grubu, Türkiye’de de LC Waikiki tarafından bulut üzerindeki iş süreçleri için kullanılan yeni nesil Dynamics AX geleneksel iş çözümlerinin ötesine geçerek ERP, BI ile veri tabanı servislerini bir araya getiriyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz