Microsoft kilit ekranındaki Bing slayt gösterilerini masaüstüne taşıyacak

Eğer Windows 10 kilit ekranında gördüğünüz birbirinden güzel görsellerin masaüstünüzün duvar kağıdı da olmasını istiyorsanız, sizin için iyi bir haberimiz var.

Görünüşe göre, gelecek Windows 10 güncellemelerinde Microsoft, Windows içindeki kişiselleştirme seçeneklerini geliştirmeyi planlıyor. Planlanan güncellemelerin arasında Bing görsellerini slayt gösterisi biçiminde masaüstüne getirecek Desktop Spotlight özelliği de bulunuyor.

Şu anda Microsoft Store’dan Windows tema paketleri indirebilir, buradan etkileyici duvar kağıtlarına sahip olabilirsiniz. Ya da kendi fotoğraflarınızla bir duvar kağıdı slayt gösterisi oluşturabilirsiniz. Ancak görünüşe göre, gelecek bir sürümde şirket, kullanıcılara Windows içinde bulunan kişiselleştirme seçenekleri aracılığıyla “Spotlight koleksiyonu” sunmayı planlıyor.

Söz konusu yenilikleri getirecek güncelleme ne zaman çıkacak, henüz bilinmiyor. Ancak bazıları değişiklikleri Windows Insider Programı dahilinde görmeye başladılar.

Bu ayara, arka planınızı değiştirdiğiniz şekilde erişmeniz mümkün olacaktır. Masaüstünüze sağ tıklayın, Kişiselleştir’i seçin, ardından arka plan açılır menüsüne tıklayın ve seçeneklerden Spotlight Koleksiyonu’nu seçin. Alternatif olarak Windows tuşuna basın, ayarları arayın ve ardından Kişiselleştirme > Arka plan yolunu takip edin.

Böylelikle etkileyici duvar kağıtlarını indirmek zorunda kalmadan, onları masaüstü arka planınız olarak, güzel bir resim koleksiyonu hâlinde kullanma imkanı yakalayacaksınız.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun