Teknoblog Yazılım Microsoft Hollanda Windows 8’in çıkış tarihini yanlışlıkla açığa çıkardı

Microsoft Hollanda Windows 8’in çıkış tarihini yanlışlıkla açığa çıkardı

Windows 7 bugünlerde bir senesini doldurdu. Windows 8 için de gündem yavaş yavaş oluşmaya başladı. Aslında daha Windows 7 çıkmadan önce Windows 8’den bahsedenler olmaya başlamıştı. Pekiyi, Microsoft Windows 8’i ne zaman pazara sunacak?

2012, Windows 8’in piyasaya çıkışı için en iyi tahmin olarak görünüyor. Microsoft’un Hollanda’daki birimi de sözünü ettiğimiz işletim sisteminin çıkışına iki sene olduğunu doğruluyor. Windows 7’nin ilk senesini kutlamak amacıyla bir basın bülteni yayınlayan Microsoft Hollanda, mesajın altına Flemenkçe bir tabi eklemiş. Bu mesaj Türkçe’ye “Daha da fazlası, Microsoft Windows’un yeni versiyonu üstünde de çalışıyor. Ancak Windows 8’in piyasaya çıkması hemen hemen iki seneyi bulacak.” şeklinde çevrilebilir.

Yazının varlığını doğrulamak amacıyla Microsoft Hollanda’nın web sitesindeki ilgili sayfaya girdiğimizde basın bülteninde sözünü ettiğimiz bölümün kaldırıldığını gördük. Sanıyoruz ki, birileri Microsoft Hollanda çalışanlarına fırçayı çekmiş, onlarda bu sızıntıyı kapatmak zorunda kalmışlar.

İlgili – Microsoft Hollanda
İlgili – Windows 8 beta
İlgili – Download Squad

2 YORUM

 1. Verdiğiniz kısaltılmış linkler, Google Translate üzerinden açılan çarpık tercümeli Türkçe içerik sayfaları yaratıyor.
  Gereksiz bir çaba harcıyorsunuz.
  Siz web’i böyle takip ediyor olabilirsiniz ama, o linklerden bir şey anlamak mümkün değil.
  Bence linklere sadık kalarak, tercümesiz hallerini verin, daha iyi.

  • Tavsiyeniz için teşekkür ederiz. Hedef ziyaretçi kitlemiz Türkçe okuyup konuşanlar, onları düşünmek zorundayız. Google Çeviri’nin Türkçe çevirileri çok bozuk olsa da, bozuk cümlelerden bile biraz olsun birşeyler anlamak mümkün olabilir. Bu nedenle bazen bize bile zahmetli gelse de, çevirilmiş adresleri veriyoruz. Ancak tercüme edilmiş sayfanın üstünde yer alan Google Çeviri çerçevesinde mevcut sayfayı orijinal dilde görüntüleme seçeneği mevcut. Dileyen ziyaretçilerimiz buna tıklayarak sayfayı orijinal dilinde görüntüleyebilirler.

   Google Çeviri’nin kendi kendini eğitip Türkçe ile daha dost bir hâle gelmesiyse en büyük dileğimiz…

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz