Eğlence

Microsoft’un oyun şefinden Halo açıklaması

microsoft halo infinite

Microsoft Halo’nun geliştiricisi 343 Industries’in şirketteki geniş ölçekli işten çıkarmalardan olumsuz etkilendiğine yönelik haberlerin ardından bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamanın şirketin oyun alanındaki en yetkili ismi olan Phil Spencer’dan gelmesi önem taşıyor.

Phil Spencer, Microsoft’un Halo serisine ve serinin geliştiricisi 343 Industries’e olan bağlılığının sürdüğünü açıkladı. Spencer, “Halo’nun kalbi ve ruhu 343’te ve oradaki ekiptedir. Oradaki ekibe ve o ekibin seriyi ileriye taşıyacağına inancım tam.”

Microsoft’un 343 Industries’ten kaç kişiyi işten çıkardığı tam olarak bilinmiyor. Ancak Halo Infinite ekibinde hatırı sayılır bir küçülme olduğu söyleniyor. 343 Industries’in tepe yöneticisi Pierre Hintze de yaptığı açıklamada Spencer’a benzer ifadeler kullandı: “Halo ve Master Chief bir yere gitmiyor. 343 Industries Halo’yu geliştirmeye devam edecek ve gelecekte de Halo’yu muhteşem kılan epik hikayeler sunmayı sürdüreceğiz.”

Microsoft Halo’nun geliştiricisini geleceğe hazırlanıyor

Spencer’a göre, Microsoft işten çıkarmalarla 343 Industries’i geleceğe hazırlıyor. Microsoft’un oyun şefi şu ifadeleri kullandı: “Şimdi yaptığımız şey yönetim ekibine inşa ettikleri planı uygulayabilmeleri için gerekli esnekliği sağlamak. Halo Xbox için hayati önemini koruyacak ve 343 de Halo’nun başarısı için büyük bir öneme sahip.”

Microsoft Halo’nun geleceği konusunda teminat verse de, işin fazla detayına inmiyor. Ancak Xbox’ın Halo’yu desteklemeye devam edeceğinin vurgulanması, Halo hayranlarının endişelerini biraz hafifletecek gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER