Microsoft Flight Simulator’ın yeni nesil konsollara geliş tarihi belli oldu

Microsoft Flight Simulator için konsol döneminin başlangıcı konusunda beklenen işaret verildi. Yazılım devinden yapılan açıklamada, oyunun 2021 yazı itibarıyla Xbox konsollarda oynanabileceği belirtildi. Oyun, Xbox’ta çıkar çıkmaz Game Pass’e de dahil edilecek.

Microsoft’un açıklamasında “tüm yeni Xbox’lara geliyor” ifadesinin kullanılması, oyunun sadece Xbox Series X ve S’te oynanabileceğini gösteriyor. Kısacası şu an için Xbox One, One X ve One S sahiplerinin oyunu oynaması söz konusu değil gibi görünüyor.

Bu açıklama, Microsoft Flight Simulator’ın yeni nesil konsollara özel ilk Xbox Game Studios oyunu olacağı anlamına geliyor. Şirket, Halo Infinite gibi beklenen oyunları eski konsollarında da oyunculara sunacağını daha önce açıklamıştı.

Microsoft Flight Simulator, PC’lerde oldukça yoğun şekilde kaynak tüketebiliyor. Bu nedenle oyunun donanımsal açıdan kısıtlı olan Xbox One’da çalışmasının pek pratik olmayacağı ve Microsoft’un doğru bir karar aldığı söylenebilir.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...