Microsoft Filmler ve TV uygulamasını iOS ve Android’e taşıyabilir

microsoft filmler ve tv Satya Nadella’nın CEO koltuğuna oturmasın ardından Microsoft mobil platformlar konusundaki yaklaşımını değiştirmiş ve güçlü servislerinin iOS ve Android üzerinde güçlü bir deneyim sunmasına odaklanmıştı. Bu konudaki çalışmalarının karşılığını almış gibi görünen yazılım devi, başka bir uygulamasını daha iOS ve Android’e taşımaya hazırlanıyor. Windows Central’da yer alan habere göre, Microsoft Filmler ve TV uygulamasının iOS ve Android versiyonlarını yayınlamayı planlıyor.

Şirketin bu konudaki somut adımlarını ne zaman atacağı henüz belirsizliğini koruyor. Ancak ilk ipuçları, bunun kısa vadede gerçekleşmeyeceğini düşündürüyor. Microsoft’un bu yaklaşımla Microsoft Mağaza üzerinden satın alınan veya kiralanan film veya dizilerin mobil cihazlar üzerinden de kolaylıkla izlenebilmesini amaçladığı belirtiliyor.

Microsoft’un Disney’e ait olan Movies Anywhere uygulamasına dahil olacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Söz konusu uygulama sayesinde kullanıcılar farklı çevrimiçi mağazalar üzerinden aldıkları içerikleri ortak bir platform üzerinden seyredebiliyor.

Microsoft Filmler ve TV uygulamasının iOS ve Android’e gelişi, insanları dijital içeriklerini Microsoft Mağaza üzerinden satın alma veya kiralama konusunda teşvik edebilir. Uygulama hâli hazırda sadece Windows 10, Windows Mobile ve Xbox üzerinde kullanılabiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...