Microsoft Excel Windows uygulamasıyla ortak çalışma yürütmek kolaylaşıyor

microsoft excel windowsMicrosoft Excel Windows uygulamasını kullananlara Office’in önemli araçlarından biri olan ortak çalışma imkanını sunuyor. Bu özellik sayesinde aynı anda birden fazla kullanıcı bir Excel tablosu üzerinde işlem yapabilecek. Google da G Suite adını verdiği üretkenlik uygulamaları setinde ortak çalışma özelliğini sunuyor.

Üzerinde çalışılan belgeye yeni bir kişi katıldığında o kişinin profil avatarı ekranın üst kısmında belirecek. Bu fotoğrafa tıklandığında ise kullanıcılar o kişinin gerçek zamanlı olarak düzenlediği bölüme yönlendirilecek.

Excel üzerinde gerçek zamanlı ortak çalışma özelliğinin beta süreci başlamış durumda. Ancak beta programında bu özelliği test edebilmek için Office Insider programının üyesi olmak gerekiyor. Ortak çalışılan belgenin Microsoft’un dosya depolama sisteminde bulunması da zorunluluklar arasında yer alıyor. Dolayısıyla dosyaların paylaşımı OneDrive, OneDrive for Business ve SharePoint Online üzeriden gerçekleştirilebilecek.

Microsoft Excel Windows öncesinde başka platformlarda ortak çalışma özelliğine kavuşmuştu

Microsoft ortak çalışma özelliğini daha önce Excel’in çevrim içi, Android, Windows Mobile ve iOS özelliğinde sunmuştu. Şirketten yapılan açıklamada desteğin Mac uygulamasına eklenmesinin de yol haritasında olduğu belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...