Microsoft Edge iOS ve Android versiyonları resmen yayınlandı

microsoft edgeMicrosoft geçen ay Edge internet tarayıcısının iOS ve Android versiyonları için beta sürümlerini yayınlamıştı. Test kullanıcılarının bu yeni internet tarayıcısına erişebilmeleri için kayıt yaptırmaları gerekiyordu. Ne var ki, Microsoft iOS ve Android versiyonlarını herkesin erişimine açarak bu zorunluluğu ortadan kaldırdı.

Microsoft Edge internet tarayıcısının mobil versiyonunun en kullanışlı tarafı, Windows 10 PC’de başlatılan web gezintisini mobil cihazda sürdürme imkanı sunacak olmasıdır. Tabii ki, bunun tam tersi de geçerli oluyor.

Edge’in iOS ve Android versiyonlarına eklenen “PC’de devam et” seçeneği sayesinde, eğer bir web sayfası mobil cihazda düzgün şekilde görüntülenmiyorsa, ya da fare veya klavye ile dolaşmak istiyorsanız, bunun için gezintiyi PC’ye aktarmanız mümkün olacak.

Buna ek olarak Edge yer imleri, geçmiş, okuma listesi ve e-kitaplar gibi unsurlara da her cihazdan erişim fırsatı veriyor. Ne yazık ki, sekme eşzamanlama özelliği henüz mobil sürüme gelmedi. Bu da sekmeleri veya sekme geçmişini PC veya telefon arasında paylaşamayacağınız anlamına geliyor. Microsoft gelecekte sekme eşzamanlama ve iPad desteğini de getirmeyi planlıyor. Ancak bunlar için gelecek yılı beklemek gerekecek.

Microsoft mobil internet tarayıcısını beta sürümünden çıkardı çıkarmasına ama, iOS versiyonu henüz Türkiye mağazasında yer almıyor. Yine de, yurt dışı mağazalara erişimi olanlar Apple App Store veya Google Play Store‘dan uygulamayı indirebilirler.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...