Microsoft Edge’in beklenen özelliği sonunda kullanımda

Microsoft Edge internet tarayıcısı için geçmiş ve sekme eş zamanlama özelliğini sonunda dağıtıma çıkardı. Chromium tabanlı Edge’in çıkışından neredeyse bir yıl sonra kullanıma sunulan bu özellik sayesinde Edge oturumlarını farklı cihazlar üzerinde eş zamanlamak mümkün hâle gelecek. Özelliğin dağıtımı kademeli olarak gerçekleştiriliyor. Bu özelliği aktif hâle getirmek içinse ayarlar içindeki profil bölümüne gitmek gerekiyor.

Microsoft özelliğin dağıtımını bölgesel olarak kademeli biçimde yürütüyor gibi görünüyor. İngiltere, dağıtımın ilk durakları arasında yer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Windows ve macOS ya da iOS ve Android cihazlarındaki oturumlar arasında eş zamanlama yapabilecek.

Söz konusu özellik, Edge’in tüm versiyonlarında ayarlar menüsü üzerinden aktive ediliyor. Eş zamanlama özelliğinin aktivasyonu tamamen manuel olarak gerçekleştiriliyor.

microsoft edgeChromium tabanlı Edge, 15 Ocak 2020’de yayınlanmış, ancak uygulamada önemli eş zamanlama özelliklerine yer verilmemişti. Kasım ayının sonu itibarıyla beta ve geliştirici kanallarında sunulan sekme ve geçmiş eş zamanlama özelliği, yaklaşık bir ayın ardından tüm kullanıcılarla buluşmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Safari 15 açığı tarayıcı geçmişinizi ve kişisel kimliği açıkta bırakıyor

Microsoft Edge, düzenli olarak geliştirilmeye devam ediyor. Kısa süre önce internet tarayıcısına bir ekran görüntüsü alma ve fiyat karşılaştırma özelliği de eklenmişti. Edge’e yakında dikey sekmeler ve şifre ele geçirme bildirimleri de dahil edilecek.

İLGİLİ HABERLER