Microsoft Edge’in beklenen özelliği sonunda kullanımda

Microsoft Edge internet tarayıcısı için geçmiş ve sekme eş zamanlama özelliğini sonunda dağıtıma çıkardı. Chromium tabanlı Edge’in çıkışından neredeyse bir yıl sonra kullanıma sunulan bu özellik sayesinde Edge oturumlarını farklı cihazlar üzerinde eş zamanlamak mümkün hâle gelecek. Özelliğin dağıtımı kademeli olarak gerçekleştiriliyor. Bu özelliği aktif hâle getirmek içinse ayarlar içindeki profil bölümüne gitmek gerekiyor.

Microsoft özelliğin dağıtımını bölgesel olarak kademeli biçimde yürütüyor gibi görünüyor. İngiltere, dağıtımın ilk durakları arasında yer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Windows ve macOS ya da iOS ve Android cihazlarındaki oturumlar arasında eş zamanlama yapabilecek.

Söz konusu özellik, Edge’in tüm versiyonlarında ayarlar menüsü üzerinden aktive ediliyor. Eş zamanlama özelliğinin aktivasyonu tamamen manuel olarak gerçekleştiriliyor.

microsoft edge Chromium tabanlı Edge, 15 Ocak 2020’de yayınlanmış, ancak uygulamada önemli eş zamanlama özelliklerine yer verilmemişti. Kasım ayının sonu itibarıyla beta ve geliştirici kanallarında sunulan sekme ve geçmiş eş zamanlama özelliği, yaklaşık bir ayın ardından tüm kullanıcılarla buluşmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GitHub'dan geliştiriciler için kullanışlı video yükleme özelliği

Microsoft Edge, düzenli olarak geliştirilmeye devam ediyor. Kısa süre önce internet tarayıcısına bir ekran görüntüsü alma ve fiyat karşılaştırma özelliği de eklenmişti. Edge’e yakında dikey sekmeler ve şifre ele geçirme bildirimleri de dahil edilecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...