Teknoloji

Bing’in yapay zekâlı sohbet botuna Microsoft Edge’de erişim kolaylaşıyor

microsoft edge

Microsoft Edge Bing’in yapay zekâ tabanlı sohbet botuna bir kenar çubuğu üzerinden erişmeyi mümkün hâle getiriyor. İlk etapta sadece Edge’in geliştirici sürümlerinde bulunan bu kenar çubuğu, hem Windows’ta hem de macOS’te tüm kullanıcılara açıldı.

Yeni kenar çubuğu, Edge’in sağ üst köşesinde büyük bir Bing butonu şeklinde görünüyor. Bu butona tıklatıldığında veya imleç bu butonun üstüne getirildiğinde Bing’in sohbet botu deneyimi başlatılıyor. Bing ön izlemesinin üyesi olanlar, sohbet botuna soru sorup yanıt alabilecek veya bottan e-posta ya da makale yazmasını isteyebilecek.

Kullanıcılar kenar çubuğunda görünen sohbet botundan açık olan web sayfasındaki bilgileri özetlemesini isteyebiliyor. Web sayfasındaki ürünleri karşılaştırma ve web sayfasını temel alarak yazı, e-posta ve liste oluşturabilmek de kenar çubuğuna getirilen sohbet botunun yetenekleri arasında yer alıyor.

Microsoft Edge’de sunduğu deneyimin benzerini Windows ve Office’e getirebilir

Microsoft Edge’e eklenen Bing kenar çubuğuyla Windows ve Office’te yapay zekâ ekseninde neler sunabileceği konusunda da ipucu veriyor. Şirketin perşembe günü gerçekleştireceği “İş için Yapay Zekâ” temalı etkinlikte de benzer özellikler sunması bekleniyor. Etkinliğin odak noktasında Teams, Word ve Outlook gibi uygulamalardaki yapay zekâ deneyimi olması öngörülüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER