Microsoft, DALL-E 3 ile sanal gerçeklik yaratma imkanını Bing’e getiriyor

Bing, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyiminden, İstanbul Boğazı'nda uçan fillere kadar her şeyi mümkün kılıyor.

Microsoft, OpenAI’nin DALL-E 3 resim oluşturucunun gücünü kullanıcılarıyla paylaşacağını duyurdu. Artık mesajlaşma özelliğiyle birkaç cümle yazarak sınırsız sayıda resim oluşturmak mümkün olacak.

DALL-E 3, bu ekimde ChatGPT’nin kurumsal kullanıcılarının kullanımına sunulacak ve kullanıcıların birkaç cümle yazarak fotoğraf üretmelerini sağlayacak. Microsoft, Bing’deki DALL-E 3’ün devreye gireceği tarihi belirtmedi.

Microsoft aynı zamanda Bing’e yeni alışveriş özellikleri ekledi. Bing, ürünün nasıl kullanılacağına dair özel sorular sorabilir veya kullanıcıların gereksinimlerine tam olarak uyan doğru ürünü bulmalarını sağlayabilir. Bing, indirim kodlarını bulma ve kullanma imkanı da veriyor. Bing artık önceki sohbetleri hatırladığı için çok daha kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlayabiliyor.

DALL-E 3 ve yeni Bing: Rekabette yeni bir evre

Bing, Microsoft’un OpenAI ile ortaklığından faydalanan ilk ürünlerinden biriydi ve şirket, platformu daha da güçlendirmeyi umuyor. Microsoft, Bing’i yeniden canlandırmak için bu Şubat’ta OpenAI’nin GPT tarafından desteklenen nesil AI özelliklerini getirdi. O zamandan beri Bing, sorguları yanıtlamak, haberleri öne çıkarmak, “alışveriş rehberleri” oluşturmak ve daha fazlası için bir sohbet botu gibi çalışıyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun