Microsoft Clip Art görsel arşivini kapattı, yerine Bing Images kullanılacak

microsoft-clipart-021214

Microsoft dün yaptığı duyuruyla Office.com Clip Art galerisini resmen kapattığını açıkladı. 90’ların popüler görsel arşivi yerini Bing Images servisine bırakıyor. Böylelikle bundan böyle sunumlarınız gazete karikatüristlerinin elinden çıkmış izlenimini vermeyecek.

Clip Art’ın Office tarihinde önemli bir yeri bulunuyordu. Özellikle 90’larda ve 2000’li yılların başında Office dosyalarında, özellikle de PowerPoint sunumlarında Clip Art resimlerine fazlasıyla yer veriliyordu. Ancak zaman değişiyor, Microsoft’un üretkenlik paketi de evrimini sürdürüyor. Microsoft en sonunda artık demode olmuş bu servisi kapatma kararı aldı.

Bing Images’ın kullanılacak olması, Microsoft’un bundan böyle kullanıcıların dokümanlarında veya sunumlarında daha yüksek kaliteli, güncel ve Creative Commons lisanslama sisteminin parçası olan fotoğraflar sunma konusunda istekli olduğunu gösteriyor. Bundan böyle sunumlarınızda ve dokümanlarınızda eski model telefon çizimleri yerinde günümüzün modern cihazlarının fotoğraflarına yer verebilirsiniz. Creative Commons tabanlı görseller kişisel veya ticari amaçlar için ücretsiz olarak kullanılabiliyor, paylaşılabiliyor veya düzenlenebiliyor.

Microsoft yöneticisi Doug Thomas, insanların arama motorlarını daha fazla kullanmasıyla birlikte Office’in görsel kütüphanesinin kullanımının düştüğünü kaydetti. Word, Outlook ve PowerPoint 2013 gibi programlarda çevrim içi fotoğraf ekleme seçeneğinin altında Bing Görsel Arama servisi de bulunuyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...