Ana Sayfa Yazılım Microsoft çalışanından "Windows.next" işletim sistemine dair ipuçları

Microsoft çalışanından “Windows.next” işletim sistemine dair ipuçları

Belki bir komplo teorisi… Microsoft çalışanının MSDN’deki bloguna yazdığı yazılarda Microsoft’un gelecek planlarına dair bazı ipuçları gizli. Windows 7’yi izleyecek olan işletim sistemi Windows 8 olarak anılıyordu, ancak sözü edilen blog yazısında Windows 8 yerine Windows.next tabiri kullanılmış.

Gelecekteki işletim sistemini “kullanıcıların Windows’tan beklediklerinden tamamen farklı” şeklinde tanımlayan bu çalışan ayrıca “insanların PC’ler hakkındaki düşüncesini ve PC’leri kullanış şeklini değiştirecek” şeklinde bir iddiada da bulunmadan geçmiyor. Bunun yanında yazıda Windows ve Windows Live departmanlarınından sorumlu yönetici Steven Sinofsky’ye de methiyeler düzülüyor. Sinofsky’nin “Windows.next vizyonu için Microsoft genelinden onlarca ekibi bir araya getirme” konusundaki yeteneğine atıfta bulunuluyor. Öte yandan, şirkette bölgesel müdür yardımcısı olarak görev yapan John Mangelaars da Windows 8’in insanın aklını başından alacağını söylüyor. Mangelaars’ın yazısı internette yer alırken, MSDN blogcusu tarafından yazılmış olan yazı Microsoft’un sitesinden kaldırılmış. Her ne kadar Microsoft bu yazıyı silse de, Google’ın önbelleğinden hiçbir şey kaçmıyor.

İlgili – The Register
İlgili – Microsoft Kitchen

A conspiracy! Perhaps. Recently a loose-lipped Microsoft employee blogged up on MSDN some scattered thoughts on what he’s informally calling Windows.next (as opposed to the Windows 8 us know-nothings might assume it might be dubbed). He called the new version “completly [sic] different from what folks usually expect of Windows,” and that it draws on user feedback to create something that will “change the way people think about PCs and the way they use them.” In interesting contrast to recent words by Dick Brass, the anonymous blogger seems particularly stoked about Steven Sinofsky, the president of the Windows and Windows Live devisions, and his ability to “actually bring together dozens and dozens of teams across Microsoft to come up with a vision for Windows.next.” Meanwhile, John Mangelaars, a regional VP at the company, went on record saying “Windows 8 will be mind-blowing.” But while John’s comment will live on in public record, the MSDN blogger’s post is gone without a trace from Microsoft’s site. Of course, it’s lived on in Google cache for the rest of the internet to enjoy. We’re not unfamiliar to Microsoft beating its own drum, but even if it’s completely expected to hear these sort of ravings leak out from the Windows crew, we’re still happy to hear it.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,333BeğenenlerBeğen
11,808TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,674AboneAbone Ol

İNCELEMELER