Teknoloji

Microsoft 365’e işletmeler için yeni ‘Business Chat’ özelliği geliyor

microsoft business chat

Microsoft 365’e entegre edilecek yeni bir Copilot AI özelliği olan ‘Business Chat’, iş dünyasına yönelik özgün bir sohbet deneyimi sunmayı hedefliyor. Sohbet robotu, toplantı metinlerinden, en son müşteri görüşmelerine, takvim girişlerine ve daha fazlasına kadar olan bilgileri özetleyip, ekip üyelerine gönderilecek e-postalara ya da sunumlara dahil edebilir.

Microsoft, AI teknolojisini işletmenizin veri yığınlarına odaklanarak, doğal dilde ifade edilen sorulara anlamlı ve doğru yanıtlar üretebileceğini belirtiyor. Bu sayede, “Dün [müşteri X] ile ilgili neler yaşandı?” gibi sorulara cevap verilebilir. Chatbot’a Microsoft365.com, iş hesabıyla Bing’e giriş yapıldığında veya Microsoft Teams üzerinden ulaşılabilir.

Çıktılar, Bing AI sohbet robotuna benzer şekilde işleyecek ve alınan verilerin kaynağını gösteren dipnotlar içerecek. Ayrıca, kullanıcıların gerekli durumlarda bilgileri güncellemelerine veya düzeltmelerine imkan sağlanacak.

Microsoft, chatbot AI’nın her seferinde kusursuz sonuçlar ortaya koymayabileceğini kabul ediyor, ancak sadece zaman kazandırmakla kalmayıp, aynı zamanda stratejik eksiklikleri ve bunların nasıl ele alınabileceğini düşünmeye yardımcı olabileceğini belirtiyor.

İlginizi çekebilir

İşte bazı örnek istekler:

  • Geçen gece meydana gelen [müşteri] problemini ele alan sohbetleri, e-postaları ve belgeleri özetle.
  • [Proje]deki bir sonraki aşama nedir? İdentifye edilen riskler var mı? Olası çözüm yolları hakkında bir liste oluşturmama destek ol.
  • [Dosya A] üslubunda yeni bir planlama özeti yaz ve [Dosya B]deki planlama zaman çizelgesi ile [kişi] tarafından gönderilen e-postadaki proje listesini dahil et.
microsoft business chat

Yeni Copilot AI özellikleri şu an sınırlı sayıda Microsoft müşterisi ile test ediliyor, fiyatlandırma ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı. Microsoft, “Önümüzdeki aylarda bu önizlemeleri daha fazla müşteriye sunmayı ve IT yöneticilerine yönelik yeni denetimler hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı planlıyoruz, böylece kuruluşlarında Copilot’u güvenle kullanmaya başlayabilirler.” ifadesini kullanıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER