Teknoloji

Microsoft Bing’in yapay zekâ destekli sohbet modu mobil cihazlar ve Skype’ta da kullanıma açıldı

microsoft bing

Microsoft Bing arama motorunun yapay zekâ tabanlı sohbet botunu iki hafta önce duyurmuştu. Şirket bu özelliği şimdi de mobil cihazlara ve Skype’a getiriyor.

Yapay zekâlı sohbet botunu artık Bing’in iOS ve Android uygulamalarında kullanmak mümkün. Kullanıcılar uygulamadaki Bing butonuna dokunarak sohbet botuyla konuşmaya başlayabilecek. Sorular yazılı olarak veya mikrofon ikonuna dokunduktan sonra sesli olarak iletilebilecek.

Bu özelliğe Microsoft Edge internet tarayıcısının iOS ve Android uygulamalarının ana sayfasından erişmek de mümkün.

Bing’in yapay zekâsından Skype kullanıcıları da tüm platformlarda faydalanabilecek. Bing’in yapay zekâsı ile birebir konuşmanın yanı sıra yapay zekâyı grup sohbetlerine dahil etmek de mümkün olacak. Kullanıcılar diledikleri takdirde yanıtlarını “önemli noktalar” hâlinde, metin olarak veya kısa şekilde alabilecek. Bu yanıtların 100’den fazla dilde verilebildiğini belirtmekte fayda var.

Microsoft Bing’in yapay zekâsına getirdiği kısıtlamaları gevşetmişti

Microsoft Bing’in yapay zekâ özelliği kullanıma sunulmasıyla birlikte büyük bir ilgiyle karşılaşmış ve bu büyük ilgi yapay zekânın sorunlu yönlerini de ortaya çıkarmıştı. Sorunları gidermek için bazı kısıtlamalar getiren Microsoft, bu kısıtlamaların bazılarını da sorunları giderdikten sonra kısmen gevşetmişti.

İLGİLİ HABERLER